CITROËN C1

C1

Užitečné technologie

Dotykový displej

Nový Citroën C1 nabízí intuitivní technologie, které se snadno ovládají. Přímým výsledkem této filozofie je barevný dotykový displej 7" umístěný ve středu palubní desky, pomocí kterého lze ovládat palubní počítač a všechny funkce spojené s médii (telefon, audio funkce).

Citroën C1

Zpětná parkovací kamera

Nový Citroën C1 nabízí pohodové řízení i díky podpůrným prvkům řízení, které jsou přímo dostupné.

Pro usnadnění manévrování, jako je parkování v úzkých prostorech, je tak vůz vybaven zpětnou parkovací kamerou, jejíž záběry se po zařazení zpátečky promítají na dotykový displej 7".

Citroën C1

Systém hands-free přístupu a startování

Nový Citroën C1 může být také vybaven systémem hands-free přístupu a startování vozu (v ČR není součástí oficiální nabídky). Tato funkce umožňuje vůz otevřít a spustit motor a přitom si ponechat elektronický klíč v kapse.

Citroën C1

Pomoc při rozjezdu ve svahu

Mezi další užitečné technologie patří pomoc při rozjezdu ve svahu (Hill Start Assist), který je součástí sériové výbavy. Ten se může ve městě ukázat jako nezbytný, například při výjezdu ze suterénních parkovišť. Tato funkce udrží vůz automaticky zabrzděný po dobu 2 vteřin a umožní tak klidné rozjíždění do svahů se sklonem větším než 3%. Již není nutné přesně odměřovat, jak sešlápnout spojku a nebo plyn, řízení je klidnější.

Citroën C1