CITROËN C4 CACTUS

C4 Cactus

CITROËN ADVANCED COMFORTR

Značka Citroën odjakživa věnuje velkou pozornost inovacím, jež zlepšují komfort při jízdě. Nový C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Vůbec poprvé nabízí v Evropě odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazyT (Progressive Hydraulic CushionsT - PHC), které vytvářejí dojem jízdy na "létajícím koberci", a ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla Advanced Comfort, jež jsou zárukou pohodlného sezení a jízdy. Nový C4 Cactus je osobitý mimořádně komfortní hatchback, který na trhu kompaktních vozů způsobil revoluci.

Nový C4 Cactus

Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazyT

Odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazyT umožňují odfiltrovat a pohltit velké i drobné nedokonalosti povrchu, což vytváří dojem, že auto nad vozovkou doslova letí a současně je zajištěna stabilita karoserie a mimořádná dynamika.
Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k odpružení, které Citroën vyvinul, se přidávají dva hydraulické dorazy - jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení.

Nový C4 Cactus

SEDADLA ADVANCED COMFORT

Inovativní design, kombinující pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadla a silnou texturovanou pěnu na povrchu, zajišťuje neustálou měkkost sedadla a oporu těla.

C4 Cactus


Tento design v kombinaci s širokými a viditelně komfortními sedadly nabízí jízdní komfort, který oceníte při krátkých i dlouhých cestách.

Součást příplatkové výbavy

C4 Cactus

 

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO S OCHRANOU PROTI TEPELNÉMU PROSTUPU

C4 Cactus

Díky panoramatickému střešnímu oknu nabízí Nový Citroën C4 Cactus trvalé prosvětlení interiéru, které celé posádce zajišťuje příjemný pocit pohody a prostoru. Sklo je pokryto ochrannou vrstvou proti tepelnému prostupu, která dovnitř propouští světlo bez nebezpečí oslnění, zabraňuje vstupu tepla a chrání před UV zářením. Díky této technologii se vůz obejde bez sluneční clony a z akustického a tepelného hlediska se chová stejně jako klasická střecha.

AKUSTICKÁ IZOLACE

C4 Cactus

Akustická izolace je jedním z hlavních prvků ovlivňujících komfort jízdy. Koncepce vozu Nový C4 Cactus se na akustiku velmi zaměřila: vůz získal zesílená okna, zapouzdření zadních oken, těsnění kolem všech otvorů, akustické čelní sklo, více materiálu u čelní příčné stěny oddělující motor a u podlahy. Nový C4 Cactus poskytuje cestujícím vylepšené odizolování od vozovky.

Čalounění sedadel ladí se 3 variantami barevného provedení interiéru (Ambiance Stone Grey, Pack Habana Inside a Pack Purple Inside).

C4 Cactus

UŽITEČNÉ A DŮMYSLNÉ ODKLÁDACÍ PŘIHRÁDKY

Nový C4 Cactus

Nový C4 Cactus má k dispozici celou řadu důmyslných a funkčních odkládacích přihrádek, které jsou velmi dobře rozmístěny po celé kabině:

  • Plocha pro odložení telefonů, poblíž které se nachází zásuvka USB.
  • Zavazadlový prostor je díky krychlovému tvaru velmi praktický a ve spojení se zadní lavicí dělenou v poměru 1/3 : 2/3 nabízí objem 358 l, který lze po sklopení lavice zvětšit až na 1 170 l.
  • Na palubní desce je před spolujezdcem umístěna velká uzavřená schránka Top Box, kterou má řidič na dosah ruky, dále je tu velká přihrádka s protiskluzovým povrchem, která je umístěná ve spodní části palubní desky na straně spolujezdce.