CITROËN C4 Picasso

Citroën C4 Picasso

INTELIGENTNÍ TECHNOLOGIE

CITROËN C4 Picasso je vybavený novým dotykovým 7'' displejem s vylepšeným komunikačním rozhraním a kapacitní obrazovkou (podobnou najdeme u nejnovějších verzí chytrých telefonů). 12" HD displej a nový dotykový displej může řidič ovládat odděleně, k dispozici má i nové komunikační rozhraní navigačního systému Connect Nav.

CONNECT NAV

CONNECT NAV

Nový dotykový on-line navigační 3D systém s aktuálním dopravním zpravodajstvím umožňuje provádět zoom pomocí 2 prstů (typ iPad) a vylepšené mapy vám při navigování usnadní orientaci.

Pro zjednodušení dotykového ovládání a z důvodů větší jistoty a bezpečnosti můžete během řízení používat také hlasové ovládání.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S FUNKCÍ STOP

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S FUNKCÍ STOP*

Jakmile systém pomocí radaru zaznamená přítomnost vpředu jedoucího vozidla, začne automaticky působit na brzdy a plynový pedál (až do úplného zastavení) a udržuje mezi vozy bezpečný rozestup ve vzdálenosti, kterou se řidič navolil. Rychlost lze regulovat v rozmezí od 30 do 180 km/h.

UPOZORNĚNÍ NA NEPOZORNOST ŘIDIČE

UPOZORNĚNÍ NA NEPOZORNOST ŘIDIČE

Upozornění má dvě úrovně: při prvním vybočení ze směru se objeví upozornění "Buďte pozorní" spojené se zvukovou výstrahou. Pokud se situace opakuje, zvuk po 4. vybočení zesílí a objeví se výstraha "Udělejte si přestávku". Systém sám na řízení nijak nepůsobí ani nepřebírá kontrolu nad vozidlem.

 

AKTIVNÍ SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED NEÚMYSLNÝM OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU

AKTIVNÍ SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED NEÚMYSLNÝM OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU

Systém zasahuje při únavě nebo nepozornosti řidiče. Jakmile kamera pro kontrolu podélného značení na vozovce zjistí, že jste přejeli dělicí čáru, aniž byste zapnuli směrová světla, systém vás okamžitě upozorní a upraví dráhu vozu, aby zabránil neúmyslnému opuštění jízdního pruhu.

 

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

Systém pomocí diody ve zpětném zrcátku upozorní řidiče na přítomnost jiného vozidla v mrtvém úhlu výhledu. Pokud je vůz vybaven systémem pro automatické navrácení do jízdního pruhu a řidič i přes upozornění zapne příslušný směrový ukazatel, systém začne působit na volant, aby ho od manévru odradil a zabránil srážce. Funkce je aktivní při rychlosti vyšší než 12 km/h.

 

AKTIVNÍ BRZDOVÝ SYSTÉM

AKTIVNÍ BRZDOVÝ SYSTÉM

Jedná se o funkci nouzového brzdění, která umožňuje vyhnout se srážce. Kamera umístěná v horní části čelního skla monitoruje pevné překážky i vozy pohybující se stejným směrem. Pokud při rychlosti jízdy vyšší než 5 km/h systém vyhodnotí, že hrozí bezprostřední riziko srážky, snímač aktivuje automatické brzdění (pokud není funkce vypnutá).

 

SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK OMEZUJÍCÍCH RYCHLOST

SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK OMEZUJÍCÍCH RYCHLOST

Systém průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Řidič může rychlost doporučenou systémem přijmout jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti. Funkce je aktivní při jakékoliv rychlosti jízdy.

 

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED SRÁŽKOU

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED SRÁŽKOU

Systém varuje řidiče v případě, že vzdálenost od vpředu jedoucího vozu není bezpečná a hrozí srážka. Systém funguje při rychlosti vyšší než 30 km/h. Využívá radar umístěný v přední části vozu, který monitoruje pouze objekty pohybující se ve stejném směru, nikoliv pevné překážky. Funkci je možné zapnout/vypnout v příslušném menu dotykového displeje.

 

MOTORY

DIESEL BlueHDi: NEJLEPŠÍ VE SVÉ TŘÍDĚ!

DIESEL BlueHDi: NEJLEPŠÍ VE SVÉ TŘÍDĚ!

Nové vozy CITROËN C4 Picasso a Grand C4 Picasso poháněné dieselovými motory Diesel BlueHDi vynikají svou energetickou úsporností a nízkými emisemi CO2. Důkazem je verze C4 Picasso s motorem BlueHDi 120 S&S MAN6, která se dokonce může pochlubit nejnižšími hodnotami v kategorii: od 94 g CO2/km a 3,6 l/100 km.

BENZINOVÝ MOTOR PureTech

BENZINOVÝ MOTOR PureTech

Nový CITROËN C4 Picasso rozšiřuje v roce 2016 svou nabídku o nový motor PureTech 130 S&S EAT6. Vynikající kvality tohoto motoru spojené s účinností automatické převodovky EAT6 jsou zárukou plynulé a příjemné jízdy.