CITROËN DS3

CITROËN DS3

CITROËN DS3: OKOUZLUJÍCÍ PŘEDNOSTI

Tajemství vozu CITROËN DS3 odhaleno!
Model DS3, který bude představen na Frankfurtském autosalonu, skvělým způsobem otevírá řadu DS. Řadu, kterou se chce odlišit, řadu, ve které chce Citroën nabídnout spíš nekomformní vozy, řadu, která doplní základní nabídku. Řadu, která je již svým označením symbolem kreativity a technologie značky Citroën.
Síla vozu DS je už v jeho zadání - radikálním a svůdném stylu, jemuž velký výběr nabízených úprav na míru dokáže zajistit exkluzivnost, dynamickém chování, z něhož na silnici čiší modernost, ve které se snoubí efektivnost a střídmost s inteligentní koncepcí, díky níž je tento vůz multifunkční a ve všech situacích velmi příjemný společník.

DS3 si razí svou vlastní cestu...

...a základní pocit, který vyvolává, je touha:

DS svým výrazným stylem a vystouplými liniemi působí jako magnet. Je to opravdu mimořádný vůz, jehož charakter ještě podtrhují originální prvky: "plovoucí" střecha, žraločí ploutev, která dodává linii bočních oken dynamiku, boční mřížky sání s LED diodami, jež jsou typickým rysem čelní strany.

Vůz DS3 je koncentrátem energie, ale nabízí také jedinečnou atmosféru interiéru, kde působí elegance i technologie a výsledkem je vysoká úroveň kvality. Sofistikovaný přístroj s 3 kuželovitými ciferníky, ovladače na dosah řidiče, nízko položené místo řidiče a obepínající sedadla vyvolávající dojem kokpitu. Dynamiku prostoru zvyšují chromované materiály, které mu dodávají na luxusu a eleganci.

... a nabízí živý design přizpůsobitelný na míru:

Existuje totiž spousta modelů DS3, které si každý může vytvořit po svém! Střecha, karoserie, zpětná zrcátka, kola, to vše si majitel může upravit na míru, aby vůz DS vyjadřoval jeho charakter. Uvnitř je možné odít palubní desku, hlavici řadicí páky a spoustu dalších prvků do různých barev, látek nebo materiálů. A co víc, v nabídce je 7 variant osobní úpravy, které odráží trendy a životní styly. DS3: velmi osobní a bezpochyby výjimečný automobilový produkt.

... a nabízí zcela moderní vizi požitků spojených s řízením:

Na silnici DS vyniká také: dokáže skloubit radost z řízení a každodenní uživatelský komfort. Mrštná a energická DS3 "přilepí" řidiče k vozovce a ten může snadno vybírat oblouky a zatáčky. Podle ředitele strategie produktů a trhů skupiny PSA Vincenta Bessona "znamená řízení vozu DS3, že máte silnici v malíčku". Díky svému energickému chování je jeho řízení živé a přitom nabízí vysokou úroveň ovladatelnosti a bezpečnosti. Pohodlím na palubě se řadí na úroveň, které v tomto typu vozu nebylo ještě nikdy dosaženo.

Od počátku nabízí motor s emisemi 99 g CO2/km, což dokonale zapadá do postavení Citroënu jako výrobce nejekologičtějších vozů. V nabídce je 5 výkonných motorů splňujících normu Euro V:
- 2 naftové motory HDi s filtrem pevných částic (FAP) o výkonu 110 a 90k
- 3 benzínové motory THP 150, VTi 120 a VTi 95
U vozu DS bylo také dosaženo výrazného snížení hmotnosti, a to díky novému schématu vývoje, který je zárukou robustnosti. Vůz je vyráběn ve francouzské továrně v Poissy, kde využívá veškerých postupů výrobního systému PSA. Pro příkladnou celkovou kvalitu.

... a okouzluje i tím¸ co může nabídnout:

Inovace DS3 je i v tom, že dokáže plnit roli multifunkčního hatchbacku, aniž by to člověk z jeho tvaru předpokládal. Jeho stavba je nesmírně inteligentní, takže může plně využívat své délky 395 cm, šířky 171 cm a výšky 146 cm: palubní deska je položená výš, čímž se získalo více místa pro nohy, zatímco útlá sedadla a zadní linie typu kombi zase nahrávají místu vzadu. Všechny tyhle designérské fígle umožnily, že DS nabízí 5 plnohodnotných míst, mnoho odkládacích přihrádek (například přihrádka před sedadlem spolujezdce o objemu 13 litrů) a prostorný zavazadelník (275 l), jehož objem lze upravovat díky lavici sklopitelné v poměru 2/3 - 1/3.

DS3 zkrášlí život i tím, že zalahodí vašim smyslům, čehož důkazem je HiFi Systém, který je na úrovni domácího zařízení nejnovější generace. Nabídku, která k vozu DS3 patří, doplňuje Citroën ještě o službu Citroën Freedrive, díky níž má například zákazník právo na náhradní vůz v době, kdy je jeho vozidlo na prohlídce v servisu.

CITROËN DS3: OKOUZLUJÍCÍ PŘEDNOSTI

Vyvolá ve vás touhu

 • Mimořádná osobnost, která okouzlí svými stylovými prvky 
 • Atmosféra odlišnosti, která vychází z péče věnované sebemenšímu detailu: drahé a ušlechtilé materiály
 • Bohatá a současně originální nabídka prvků, pomocí nichž lze vůz upravit na míru: různé ozdobné prvky a 7 originálních variant osobní úpravy

Vychutnáte si silnici

 • Temperament, v němž se snoubí radost z řízení, jeho ovládání a komfort, typický pro značku Citroën
 • Emise na úrovni lídra mezi ekologickými vozy: verze s emisemi 99 g CO2/km a obdivuhodně snížená hmotnost
 • Zkrocená silnice i její nebezpečí: sériově montované ESP a 6 airbagů
 • Naprostá spolehlivost: robustní koncepce a výroba ve Francii, v továrně v Poissy

Okouzlí v každodenním provozu

 • První skutečně elegantní A praktický vůz do města: 5 rovnocenných míst, velký zavazadlový prostor (285 l), sklopitelná zadní lavice 2/3-1/3
 • Kreativita značky Citroën ve službách naprostého smyslového požitku: akustický komfort na úrovni vyšších segmentů
 • Nabídka služeb určených pro řadu DS: CITROËN FREEDRIVE, pro uspokojení nejnáročnějších zákazníků

VYVOLÁ VE VÁS TOUHU

Mimořádná osobnost, která okouzlí svými stylovými prvky 

Koncepce stylu byla u vozu Citroën DS3 diktována třemi základními slovy: překvapení, elegance a dynamika. Výsledkem je energická a zároveň smyslná, kompaktní a současně dynamická silueta, vylepšená rafinovanými chromovanými prvky. Výrazný a svůdný automobilový výrobek, který vyzývá k pohybu.

Kreativita se projevuje v každém rysu vozu DS3. Příkladem je střecha, která jakoby pluje prostorem, nebo sloupek mezi dveřmi, který je přerušený, aby pokračoval na střeše jako žraločí ploutev. Linie přitahují pohledy a z vozu DS3 činí předmět radosti a touhy: jeho dynamická čelní strana evokuje zcela nové pocity při řízení, jeho zadní linie typu kombi ukazuje na prostornost a z každé jeho části vyzařuje kvalita provedení, jenž mu dodává na prestiži. Vůz DS3 je se svým výrazným designem automobilovou vzácností, pro niž jsou charakteristické boční mřížky sání s LCD diodami vepředu. Stavba vozu, pevně usazená na kolech, vyvolává pocit jistoty.

Zevnitř vozu vyzařuje stejně zvláštní pocit energie a elegance. Jednotlivé prvky svým tvarem dokonale zapadají na místo a jejich zabudování bylo provedeno s naprostou pečlivostí. Z palubní desky - jejíž horní "vzdušná" část odráží "plovoucí" střechu - vyzařuje plynulost. Horizontální dojem celku posiluje lišta přes celou palubní desku, spojující oba cestující na předních sedadlech. Místo řidiče připomíná kokpit, i díky tomu, že má řidič po ruce veškeré displeje s informacemi o řízení i ostatní ovladače řízení. Sportovní charakter dodává vozu i sdružený přístroj se 3 kuželovitými ciferníky, volant malého průměru a nízká obepínající sedadla.

Atmosféra odlišnosti

Citroën D3 kromě svého stylistického ztvárnění nabízí i prostředí, v němž se nachází luxusní materiály, které spolu harmonicky souzní.
Každý materiál na palubě je kvalitní na pohled i na dotek:

 • Oblasti z měkčeného plastu jako je horní část palubní desky vytváří organický měkce zrnitý povrch, kontrastující s hladkou a lakovanou lištou palubní desky;
 • Provedení čalounění je rovněž velmi kvalitní: elegantní a moderní nabídku látek doplňuje povrch z jemně prošité kůže ve 3 odstínech;
 • A konečně některé díly doplňují chromované prvky: to je případ monogramu DS na volantu nebo lišt kolem ovládacích tlačítek. U některých úrovní výbavy jsou určité chromované prvky dokonce leštěné, takže se v nich lesk a bohatost materiálu snoubí se střídmostí a elegancí odstínu. Ztělesňují ideu luxusu po francouzsku.

Cenný, protože jedinečný

Vzhled vozu DS3 má v mnoha směrech různé formy. Paleta barev a nabízených materiálů a pestrost jejich kombinací přináší do této kategorie modernost.

Zákazník si totiž může podle chuti volit:

 • Střecha může mít bez ohledu na barvu karoserie čtyři různé odstíny: černá Onyx, bílá Opale, modrá Botticelli nebo červená Carmen.
 • Zpětná zrcátka a prahy dveří jsou buď barevné nebo chromované.
 • Kola a disky mohou mít jakoukoliv barvu.
 • Uvnitř vozu se ozdobné prvky objevují především na liště kolem větráků, sdruženého přístroje a multifunkčního displeje. Tato oblast může existovat v 8 různých verzích.
 • Hlavice řadicí páky má 7 variant, kdy se může leštěný chróm kombinovat s lesklou barvou nebo kůží.

Ve voze DS3 je mnoho míst, kde se uplatní ozdobné prvky, které z něj učiní jedinečný vůz: logo značky, dálkový ovladač, jehož střed má stejnou barvu jako karosérie. takže máte vždy něco ze své DS3 s sebou!

Inovativnost vozu DS3 a snaha výrobce zdůraznit jeho exkluzivní charakter se projevuje i v tom, že nabídka obsahuje několik různých balíčků úprav na míru, které vyjadřují různé životní postoje a trendy. Projevují se v malých drobnostech v úpravě karosérie a interiéru. V nabídce bude sedm následujících témat, z toho čtyři první budou k dispozici ihned po uvedení do provozu:
- Maori, vyjadřující téma "Tetování"
- Zebre, vyjadřující téma "Etnika"
- Onde, vyjadřující téma "Good Vibrations"
- Daisy, vyjadřující téma "Fashion"
- Co-Design, vyjadřující téma Art Work"
- Map, vyjadřující téma "Paris Night"
- Plane, vyjadřující téma "Nice Warrior"

VYCHUTNÁTE SI SILNICI

Výrazný temperament pod kontrolou

DS3 nabízí nový, zcela moderní typ řízení, v němž se snoubí dynamika a úspornost. Živý a energický model DS3 jde příkladem i v oblasti komfortu. Radost z řízení je optimální.

Tyto jízdní vlastnosti vycházejí z několika bodů:

 • Vypracování podvozku a přední nápravy typu pseudo-McPherson a zadní nápravy s deformovatelnou příčkou byla věnována velmi důkladná péče.
 • Koncepce pružných a tlumicích prvků zajišťuje dokonalé "přečtení" vozovky díky vysoké úrovni zvládnutí pohybů karoserie a spíše energickému vyrovnávání rovnováhy v zatáčkách, kdy však vše zůstává bezpečné a snadno kontrolovatelné.
 • Dvojité podložky zadní nápravy zajišťují vynikající filtrování při přejíždění překážek a současně velice dobrou stabilitu v příčném směru.
 • Řízení využívá volantu malého středu - 363 mm - a kalibrovaného posilovače řízení, který předává velmi přesné informace: řidič pak může "umístit" kola přesně tam, kam chce, bez ohledu na rychlost.
 • Péče věnovaná veškerým detailům po sedadla a pneumatiky zvyšuje stabilitu dráhy vozu pro velmi uklidňující pocit kontroly nad vozem.

Vzhledem k tomu, že dobré auto musí být nutně vybaveno dobrým motorem, je DS3 nabízena s 5 motory, které splňují normu Euro V a zaručují eleganci, pružnost a dobré výkony:

 • 2 motory HDi FAP 110k a 90k spojené s ruční pětistupňovou nebo šestistupňovou převodovkou.
 • 3 benzínové motory spojené s ruční pětistupňovou nebo šestistupňovou převodovkou: THP 150, VTi 120 - rovněž nabízený s automatickou převodovkou - a VTi 95.

Ve shodě s ekologickými cíli společnosti Citroën 

S ohledem na to, že radost z řízení musí být stejně tak radostí občanskou, byl vůz Citroën DS3 zkoncipován s respektem k prostředí, které jej obklopuje. Jeho emise CO2 dokonale odpovídají postavení společnosti Citroën v čele ekologických vozů a jejich požadavkům. Ve smíšeném režimu je úroveň emisí CO2 u motorů HDi FAP zásadně pod úrovní 115 g/km - a v nabídce je motor s emisemi pod 99 g CO2/km - zatímco u motorů benzínových jsou tyto emise od 136 do 160 g CO2/km.

K tomuto výsledku se nedospělo jen výkony motorů, ale i příkladnou snahou snížit hmotnost vozu, kdy se konstruktéři snažili najít všechny možné zdroje odlehčení. Na tento požadavek se bral ohled hned o počátku celého projektu:

 • zadávací podmínky, které konstruktéři dostali, dávaly důraz na prvky, snižující hmotnost a zvyšující bezpečnost jako je například rovná, a ne zakřivená příčka palubní desky
 • kromě toho se dosáhlo velké úspory hmotnosti díky analýzám "kus po kusu"
 • a konečně jde o masivní využití digitálních výpočtů pro definice a zkoušky (pevnosti, akustiky,.) těchto dílů, díky čemuž bylo možné každý díl optimalizovat nejen z pohledu hmotnosti, ale i technické kvality. Například u zadní nápravy došlo k odlehčení o 7 kg oproti předchozí generaci.

Toto odlehčení zaručuje díky optimalizované aerodynamice (Cx = 0,31) také snadnou ovladatelnost a reakceschopnost.

Zkrocená silnice, kdy přetrvává pouze radost z řízení

Citroën DS3 nedělá žádné ústupky, pokud jde o bezpečnost posádky, a proto nabízí velmi bezpečný brzdný systém. Zcela komplexní nabídka výbavy pro lepší brzdění zahrnuje ESP, ABS, elektronický rozdělovač brzdného účinku EBD a brzdový asistent pro kritické situace (EBA). Jde o výbavu, která řidiči pomůže v nejchoulostivějších situacích, pokud například vůz ztratí přilnavost. I pasivní bezpečnost je na vynikající úrovni díky sériově montovaným 6 airbagům, bezpečnostním pásům nebo úchytům ISOFIX na bočích zadních sedadlech.

Vůz DS3 je rovněž od základní výbavy opatřen nejrůznějšími podpůrnými prvky řízení jako je tempomat/omezovač rychlosti, nebo ukazatel zařazeného stupně, kde řidič nalezne doporučení pro úspornější a ekologičtější řízení.
A konečně může být Citroën DS3 vybaven navigačním systémem MyWay. Tento sofistikovaný audio a multimediální systém nabízí nejen zabudovanou navigaci s barevným displejem, audio systém CD kompatibilní s formáty MP3/WMA,ale také hands free sadu s technologií Bluetooth®.

Dokonalá funkční kvalita

Konstruktéři chtěli vozu DS3 zajistit dokonalou kvalitu a bezpečnost chodu.
DS3 je tak prvním projektem značky Citroën, při jejímž vývoji bylo využito zcela nové schéma bez prototypového nástroje, jehož cílem je co nejrychleji vytvořit auto představující sériový vůz a odpovídající výrobní nástroj. Tento postup přináší výrazné zvýšení kvality: umožní totiž již do vývojové fáze zapojit všechny aktéry procesu - vývojové konstruktéry, dodavatele i výrobce - a co nejdříve zjistit případné možné problémy. U projektu DS3 taky byla většina závad vyřešena ještě před testovacím jízdami, které před uvedením do prodeje představovaly než 2 miliony kilometrů.

Kromě tohoto pečlivého postupu je výhodou nového vozu DS3 i to, že se vyrábí v továrně skupiny PSA v Poissy, která ve všech bodech splňuje požadavky značky na kvalitu. Toto výrobní středisko s certifikátem kvality ISO 9001 využívá nejnovější technologické průmyslové nástroje. Navíc se zde využívají postupy nového výrobního systému PSA a Lean Manufacturing, což optimalizuje kvalitu výroby a zpracuje reakční dobu vůči zákazníkovi.

OKOUZLÍ V KAŽDODENNÍM PROVOZU

Když elegantní městský vůz překvapí svou multifunkčností .

Díky svým vnějším rozměrům, tedy délce 395 cm a šířce 171 cm, se vůz DS3 rázem řadí mezi nejkompaktnější auta svého segmentu. Výška 146 cm mu zajišťuje velmi dynamický tvar. Svým poloměrem otáčení - 10,2 - 10,4 m podle druhu pneumatik - jde v této oblasti příkladem a jeho ovladatelnost je obdivuhodná. Vůz DS3 tedy nosí svůj kostým elegantního městského vozu velmi snadno!

Kvality vnitřního prostoru jsou u vozu DS3 také nepřekonatelné. Je to výsledek tvrdé práce na jeho stavbě a vnitřním uspořádání, díky čemuž jde o první skutečně multifunkční malé kupé. Harmonicky zde souzní dynamika a kompaktnost, sportovnost a praktičnost. Citroën DS3 nabízí 5 rovnocenných míst, z nichž každé má prostor na úrovni malého sedanu, jak bočně, tak podélně. Řidič si nastaví své místo díky výškově a podélně nastavitelnému volantu a sedadlu. Ve voze je dostatek místa pro nohy - vepředu díky vyšší palubní desce a vzadu díky štíhlým předním sedadlům a uvolněnému prostoru pod sedadly.
Přední sedadla jsou navíc nabízena dvojího typu - "komfortní" pro základní dvě úrovně výbavy a "dynamické" pro výraznější držení těla. Cestující vzadu mají navíc k dispozici důmyslná držadla, díky nimž mohou z vozu vystupovat zcela snadno.

Konkurenci předčí i rozměry zavazadlového prostoru. Objem 285 litrů (podle metody VDA) je největší v této kategorii. Změnit lze lehce, neboť jen jedním pohybem jedné ruky je možné sklopit zadní lavici dělenou v poměru 2/3 - 1/3. Ve voze naleznete také řadu odkládacích přihrádek: přihrádka před sedadlem spolujezdce, která je v této kategorii největší (13 litrů), odkládací přihrádky na palubní desce a ve středové konzole. DS3 život skutečně usnadňuje.

Dokonalá smyslová zkušenost

Citroën C3 se vedle svého stylistického zpracování a výběru materiálu a potahů pyšní i využitím nejmodernějších technologií, které lahodí smyslům posádky.

Zcela nový HiFi Systém je na úrovni domácích systémů nejnovější generace a zajišťuje ohromující zvukový zážitek. Toto zařízení, které zahrnuje třetí, středový kanál umístěný uprostřed palubní desky a subwoofer v zavazadlovém prostoru, vytváří zvuk s nádherně bohatými hloubkami, díky nimž jsou i extrémní frekvence věrně reprodukovány.

Akustické zpracování je na vysoké úrovni a vytváří tlumenou atmosféru. Odhlučnění a absorpce zvuků je zajištěna co nejblíže jejich zdroji. Zvláštní péče proto byla věnována motorovému prostoru a dveřím: u těch bylo přidáno těsnění u prahů a byla zvýšena gramáž vrstev zajišťujících nepropustnost (200 g/m2 oproti obvykle 90 g běžným v tomto segmentu).

Příjemnější vůni může ve voze DS3 zajišťovat aromatický osvěžovač vzduchu, který doplňuje chromované kolečko.

Exkluzivní servis

S nabídkou Citroën Freedrive, která byla vytvořena přímo pro vůz DS3, dostává pojem zákaznický servis novou hodnotu.
Tato služba představuje záruku absolutního klidu, neboť se nejen postará o veškerou údržbu, ale také například o umytí a vyčištění celého vozu. Služba Citroën Freedrive navíc za všech okolností zajišťuje řidiči mobilnost, protože v případě nepojízdnosti svého vozu dostane k dispozici co nejvhodnější dopravní prostředek. Náhradní vůz získá dokonce i při údržbě vozu DS3.

Podrobná prohlídka modelu DS3 »