CITROËN DS3

CITROËN DS3

CITROËN DS3: Motory

Od počátku nabízí motor s emisemi 99 g CO2/km, což dokonale zapadá do postavení Citroënu jako výrobce nejekologičtějších vozů. V nabídce je 5 výkonných motorů splňujících normu Euro V:
- 2 naftové motory HDi s filtrem pevných částic (FAP) o výkonu 110 a 90k
- 3 benzínové motory THP 150, VTi 120 a VTi 95
U vozu DS bylo také dosaženo výrazného snížení hmotnosti, a to díky novému schématu vývoje, který je zárukou robustnosti. Vůz je vyráběn ve francouzské továrně v Poissy, kde využívá veškerých postupů výrobního systému PSA. Pro příkladnou celkovou kvalitu.

Vzhledem k tomu, že dobré auto musí být nutně vybaveno dobrým motorem, je DS3 nabízena s 5 motory, které splňují normu Euro V a zaručují eleganci, pružnost a dobré výkony:

  • 2 motory HDi FAP 110k a 90k spojené s ruční pětistupňovou nebo šestistupňovou převodovkou.
  • 3 benzínové motory spojené s ruční pětistupňovou nebo šestistupňovou převodovkou: THP 150, VTi 120 - rovněž nabízený s automatickou převodovkou - a VTi 95.

Ve shodě s ekologickými cíli společnosti Citroën 

S ohledem na to, že radost z řízení musí být stejně tak radostí občanskou, byl vůz Citroën DS3 zkoncipován s respektem k prostředí, které jej obklopuje. Jeho emise CO2 dokonale odpovídají postavení společnosti Citroën v čele ekologických vozů a jejich požadavkům. Ve smíšeném režimu je úroveň emisí CO2 u motorů HDi FAP zásadně pod úrovní 115 g/km - a v nabídce je motor s emisemi pod 99 g CO2/km - zatímco u motorů benzínových jsou tyto emise od 136 do 160 g CO2/km.