CITROËN DS3

CITROËN DS3

CITROËN DS3: Život na palubě

Inovace DS3 je i v tom, že dokáže plnit roli multifunkčního hatchbacku, aniž by to člověk z jeho tvaru předpokládal. Jeho stavba je nesmírně inteligentní, takže může plně využívat své délky 395 cm, šířky 171 cm a výšky 146 cm: palubní deska je položená výš, čímž se získalo více místa pro nohy, zatímco útlá sedadla a zadní linie typu kombi zase nahrávají místu vzadu. Všechny tyhle designérské fígle umožnily, že DS nabízí 5 plnohodnotných míst, mnoho odkládacích přihrádek (například přihrádka před sedadlem spolujezdce o objemu 13 litrů) a prostorný zavazadelník (275 l), jehož objem lze upravovat díky lavici sklopitelné v poměru 2/3 - 1/3.

DS3 zkrášlí život i tím, že zalahodí vašim smyslům, čehož důkazem je HiFi Systém, který je na úrovni domácího zařízení nejnovější generace. Nabídku, která k vozu DS3 patří, doplňuje Citroën ještě o službu Citroën Freedrive, díky níž má například zákazník právo na náhradní vůz v době, kdy je jeho vozidlo na prohlídce v servisu.

Když elegantní městský vůz překvapí svou multifunkčností .

Díky svým vnějším rozměrům, tedy délce 395 cm a šířce 171 cm, se vůz DS3 rázem řadí mezi nejkompaktnější auta svého segmentu. Výška 146 cm mu zajišťuje velmi dynamický tvar. Svým poloměrem otáčení - 10,2 - 10,4 m podle druhu pneumatik - jde v této oblasti příkladem a jeho ovladatelnost je obdivuhodná. Vůz DS3 tedy nosí svůj kostým elegantního městského vozu velmi snadno!

Kvality vnitřního prostoru jsou u vozu DS3 také nepřekonatelné. Je to výsledek tvrdé práce na jeho stavbě a vnitřním uspořádání, díky čemuž jde o první skutečně multifunkční malé kupé. Harmonicky zde souzní dynamika a kompaktnost, sportovnost a praktičnost. Citroën DS3 nabízí 5 rovnocenných míst, z nichž každé má prostor na úrovni malého sedanu, jak bočně, tak podélně. Řidič si nastaví své místo díky výškově a podélně nastavitelnému volantu a sedadlu. Ve voze je dostatek místa pro nohy - vepředu díky vyšší palubní desce a vzadu díky štíhlým předním sedadlům a uvolněnému prostoru pod sedadly.
Přední sedadla jsou navíc nabízena dvojího typu - "komfortní" pro základní dvě úrovně výbavy a "dynamické" pro výraznější držení těla. Cestující vzadu mají navíc k dispozici důmyslná držadla, díky nimž mohou z vozu vystupovat zcela snadno.

Konkurenci předčí i rozměry zavazadlového prostoru. Objem 285 litrů (podle metody VDA) je největší v této kategorii. Změnit lze lehce, neboť jen jedním pohybem jedné ruky je možné sklopit zadní lavici dělenou v poměru 2/3 - 1/3. Ve voze naleznete také řadu odkládacích přihrádek: přihrádka před sedadlem spolujezdce, která je v této kategorii největší (13 litrů), odkládací přihrádky na palubní desce a ve středové konzole. DS3 život skutečně usnadňuje.

Dokonalá smyslová zkušenost

Citroën C3 se vedle svého stylistického zpracování a výběru materiálu a potahů pyšní i využitím nejmodernějších technologií, které lahodí smyslům posádky.

Zcela nový HiFi Systém je na úrovni domácích systémů nejnovější generace a zajišťuje ohromující zvukový zážitek. Toto zařízení, které zahrnuje třetí, středový kanál umístěný uprostřed palubní desky a subwoofer v zavazadlovém prostoru, vytváří zvuk s nádherně bohatými hloubkami, díky nimž jsou i extrémní frekvence věrně reprodukovány.

Akustické zpracování je na vysoké úrovni a vytváří tlumenou atmosféru. Odhlučnění a absorpce zvuků je zajištěna co nejblíže jejich zdroji. Zvláštní péče proto byla věnována motorovému prostoru a dveřím: u těch bylo přidáno těsnění u prahů a byla zvýšena gramáž vrstev zajišťujících nepropustnost (200 g/m2 oproti obvykle 90 g běžným v tomto segmentu).

Příjemnější vůni může ve voze DS3 zajišťovat aromatický osvěžovač vzduchu, který doplňuje chromované kolečko.