CITROËN DS3

CITROËN DS3

CITROËN DS3: Řízení

Na silnici DS vyniká: dokáže skloubit radost z řízení a každodenní uživatelský komfort. Mrštná a energická DS3 "přilepí" řidiče k vozovce a ten může snadno vybírat oblouky a zatáčky. Podle ředitele strategie produktů a trhů skupiny PSA Vincenta Bessona "znamená řízení vozu DS3, že máte silnici v malíčku". Díky svému energickému chování je jeho řízení živé a přitom nabízí vysokou úroveň ovladatelnosti a bezpečnosti. Pohodlím na palubě se řadí na úroveň, které v tomto typu vozu nebylo ještě nikdy dosaženo.

DS3 nabízí nový, zcela moderní typ řízení, v němž se snoubí dynamika a úspornost. Živý a energický model DS3 jde příkladem i v oblasti komfortu. Radost z řízení je optimální.

Tyto jízdní vlastnosti vycházejí z několika bodů:

  • Vypracování podvozku a přední nápravy typu pseudo-McPherson a zadní nápravy s deformovatelnou příčkou byla věnována velmi důkladná péče.
  • Koncepce pružných a tlumicích prvků zajišťuje dokonalé "přečtení" vozovky díky vysoké úrovni zvládnutí pohybů karoserie a spíše energickému vyrovnávání rovnováhy v zatáčkách, kdy však vše zůstává bezpečné a snadno kontrolovatelné.
  • Dvojité podložky zadní nápravy zajišťují vynikající filtrování při přejíždění překážek a současně velice dobrou stabilitu v příčném směru.
  • Řízení využívá volantu malého středu - 363 mm - a kalibrovaného posilovače řízení, který předává velmi přesné informace: řidič pak může "umístit" kola přesně tam, kam chce, bez ohledu na rychlost.
  • Péče věnovaná veškerým detailům po sedadla a pneumatiky zvyšuje stabilitu dráhy vozu pro velmi uklidňující pocit kontroly nad vozem.

Zkrocená silnice, kdy přetrvává pouze radost z řízení

Citroën DS3 nedělá žádné ústupky, pokud jde o bezpečnost posádky, a proto nabízí velmi bezpečný brzdný systém. Zcela komplexní nabídka výbavy pro lepší brzdění zahrnuje ESP, ABS, elektronický rozdělovač brzdného účinku EBD a brzdový asistent pro kritické situace (EBA). Jde o výbavu, která řidiči pomůže v nejchoulostivějších situacích, pokud například vůz ztratí přilnavost. I pasivní bezpečnost je na vynikající úrovni díky sériově montovaným 6 airbagům, bezpečnostním pásům nebo úchytům ISOFIX na bočích zadních sedadlech.

Vůz DS3 je rovněž od základní výbavy opatřen nejrůznějšími podpůrnými prvky řízení jako je tempomat/omezovač rychlosti, nebo ukazatel zařazeného stupně, kde řidič nalezne doporučení pro úspornější a ekologičtější řízení.
A konečně může být Citroën DS3 vybaven navigačním systémem MyWay. Tento sofistikovaný audio a multimediální systém nabízí nejen zabudovanou navigaci s barevným displejem, audio systém CD kompatibilní s formáty MP3/WMA,ale také hands free sadu s technologií Bluetooth®.