CITROËN Jumper

Citroën Jumper

Větší spolehlivost a nízké náklady

Pro ještě větší spolehlivost bylo u vozu nový Citroën Jumper použito vylepšení u řady prvků výbavy. Jedná se o novou koncepci držáků tlumičů, nový větrací otvor pro lepší těsnost, posílení závěsů dveří a struktury karoserie, přepracovaný systém vystřikování u motorů HDi 110, 130 a 150 a vylepšené brzdění z hlediska výkonu, odolnosti a hluku.

Nový Citroën Jumper navíc vykazuje u některých verzí pokles spotřeby až o -15 % oproti současnému modelu (například furgon L3H2 HDi 130 s šestistupňovou manuální převodovkou: 8,7 l/100 km ve smíšeném režimu oproti 7,4 l/100 km u této nové verze), ale také snížení emisí CO2. Motory e-HDi 130 a e-HDi 150 s technologií Stop&Start umožňují v závislosti na dané verzi dosáhnout úspory paliva o 0,5 l/100 km při jízdě ve městě a snížení emisí CO2 o 5-6 gramů oproti verzím bez systému Stop&Start.

Jeho účinné motory přinášejí úsporu spotřeby paliva, ale také nákladů na údržbu, takže nový Citroën Jumper umožňuje jednu z nejvýhodnějších frekvencí údržby v této kategorii: až 48 000 km nebo 2 roky. Nový Citroën Jumper tak patří mezi vozy s nejnižšími provozními náklady.