CITROËN Jumper

Citroën Jumper

Nové technologie pro větší bezpečnost

Intelligent Traction Control (ITC) - systém usnadňující jízdu na povrchu se zhoršenou přilnavostí (bláto, sníh, náledí). Tato funkce dokáže zjistit, že se vůz dostal do nepříjemné situace, která by mohla zkomplikovat rozjíždění i jízdu.

*Systém HDC - regulace rychlosti při jízdě ze svahu, usnadňuje jízdu především na blátivém nebo štěrkovém povrchu. Snižuje riziko smyku nebo nebezpečné rychlosti při vjezdu na stavbu.

Programovatelný tempomat a omezovač rychlosti umožní udržet nebo omezit rychlost vozu na naprogramované rychlosti bez ohledu na profil trati, bez nutnosti sešlapávat pedál akcelerátoru. Řidič může změnit rychlost vozu sešlápnutím pedálu akcelerátoru nebo pomocí tlačítka vlevo pod volantem.

Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu je spojený s kamerou umístěnou nad vnitřním zpětným zrcátkem a neustále tak sleduje vozovku před vozem. Pokud řidič přejede plnou nebo přerušovanou čáru bez toho, že by zapnul směrová světlo, na palubní desce se rozsvítí kontrolka a v palubě se ozve zvuková výstraha.

Detekce poklesu tlaku v pneumatikách - systém přímého typu, kdy je každé kolo vybaveno čidlem tlaku a řidič je v případě defektu pneumatiky nebo ztráty tlaku informován o tom, kterého kola se to týká.

Parkovací asistent se zpětnou parkovací kamerou a funkcí overlays se spouští automaticky po zařazení zpátečky. Kamera, která je zabudovaná na úrovni třetího brzdového světla, přenáší obraz zadní části vozu na dotykový pětipalcový displej.

Ochrana před vykradením vozu využívající kameru zobrazuje automaticky po otevření zadních dveří zadní část vozu na dotykovém displeji.

Citroën Jumper

Citroën Jumper

Citroën Jumper