Nový CITROËN Jumpy

CITROËN Jumpy

TECHNOLOGICKÁ INTELIGENCE

CITROËN Jumpy je vybaven užitečnými technologiemi, které vám zpříjemní každodenní používání vozu. Z pohledu řidiče i spolucestujícího jistě oceníte například hands-free přístup a nastartování motoru nebo bezdotykové otevírání bočních elektricky posuvných dveří.

TOP REAR VISION

 

TOP REAR VISION

Parkovací asistenční systém Top Rear Vision je ve výbavě vozů této kategorie exkluzivní novinka. Zadní kamera přenáší na dotykový displej pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora v úhlu 180°. Jakmile se vůz přiblíží k překážce, spustí se automatický zoom, aby byla zbývající vzdálenost lépe patrná.

 

GRIP CONTROL

 

GRIP CONTROL

Inteligentní protiprokluzový systém Grip Control optimalizuje pohon předních kol v závislosti na povrchu vozovky. Ve spojení s paketem Stavba (zvýšená užitečná hmotnost, o 20 mm vyšší tlumiče a ochranný kryt pod motorem) vám usnadní pohyb v náročném terénu, například na stavbě, po nezpevněných cestách apod.

 

HEAD-UP DISPLEJ S BAREVNÝM ZOBRAZENÍM

 

HEAD-UP DISPLEJ S BAREVNÝM ZOBRAZENÍM

Novinka ve výbavě vozů této kategorie! S Head-Up displejem se řidič může plně věnovat řízení a současně se mu v zorném poli na průhledném displeji zobrazují všechny důležité jízdní informace (doporučená a aktuální rychlost jízdy, údaje tempomatu/omezovače rychlosti, navigační povely a výstražné upozornění na riziko srážky).

 

NOVÝ JUMPY? STÁLE V KONTAKTU!

CONNECT NAV

Connect Nav (k dispozici podle zvolené verze) je nový on-line navigační systém s 3D zobrazením na 7'' displeji a dotykovým nebo hlasovým ovládáním. Systém je propojený s on-line službou TomTom Traffic, která vám v reálném čase předává informace o dopravě, určí polohu vozu, ukáže vám ceny paliva na čerpacích stanicích a na parkovištích v okolí či vyhledá zajímavá místa. Jistě oceníte i doplňkovou službu hlášení nebezpečných úseků, která vás v průběhu cesty informuje o úsecích častých nehod nebo o rizikových místech.

CONNECT NAV

MIRROR SCREEN

Chcete poslouchat muziku ze svého chytrého telefonu nebo potřebujete najít cestu? S Mirror Screen je to hračka! Umožní vám totiž bezpečně obsluhovat aplikace vašeho chytrého telefonu přímo na dotykovém 7'' displeji. Mirror Screen funguje s technologiemi Apple CarPlayTM a MirrorLinkR. Praktické, že?

MIRROR SCREEN

 

VŠE PRO VAŠI BEZPEČNOST Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat

S adaptivním tempomatem váš CITROËN Jumpy automaticky upraví rychlost jízdy podle vpředu jedoucího vozu. Působením na akcelerátor a s využitím brzdění motorem je systém schopen snížit rychlost až o 20 km/h.

 

Systém sledování mrtvého úhlu

Systém sledování mrtvého úhlu

Systém sledování mrtvého úhlu monitoruje pomocí 4 ultrazvukových snímačů v předním a zadním nárazníku prostor v mrtvém úhlu výhledu a rozsvícením oranžové kontrolky ve vnějším zpětném zrcátku vás informuje o přítomnosti jiného vozidla v tomto prostoru. Funkce je aktivní při rychlosti v rozmezí 12 až 140 km/h.

 

Systém snímání značek s uvedením rychlosti

Systém snímání značek s uvedením rychlosti

Novinka ve výbavě! Systém rozpoznání dopravního značení při jízdě průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a informuje vás o omezení rychlosti v daném úseku. Vy můžete rychlost doporučenou systémem přijmout a uložit ji stisknutím tlačítka jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti.

 

Active Safety Brake

Active Safety Brake

Systém je pomocí multifunkční kamery v horní části čelního skla schopen detekovat riziko srážky a začít brzdit namísto řidiče, aby srážce zabránil nebo alespoň omezil její následky. Při rychlosti do 30 km/h dokáže systém čelní srážce s pohybující se nebo pevnou překážkou zabránit, nad 30 km/h sníží její následky.

 

NÁKLADY POD KONTROLOU

Citroen Jumpy

Nový CITROËN Jumpy nabízí dieselové motory Euro 6 vybavené technologií BlueHDi. Jedná se o motory nové generace s inovativním výfukovým potrubím, které se v nabídce značky vyskytují od roku 2013. Technologie BlueHDi představuje jedinečné spojení SCR (selektivní katalytická redukce) a filtru pevných částic FAP s aditivem, díky níž dieselové motory BlueHDi dokáží zásadně snížit spotřebu paliva, emise oxidů dusíku (o více než 90 %) a omezit emise CO2 až o 4 %.

SPOTŘEBA

SPOTŘEBA

Dieselové motory BlueHDi, které jsou v nabídce pro nový CITROËN Jumpy, vykazují následující spotřebu paliva a emise CO2 (platí pro verzi XS):

- 1.6 BlueHDi 95 MAN (70 kW - 210 Nm při 1750 ot/min): 5,5l/100 km a 144 g CO2/km

- 1.6 BlueHDi 95 S&S ETG6 (70 kW - 240 Nm při 1750 ot/min): 5,2l/100 km a 135 g CO2/km

- 1.6 BlueHDi 115 S&S MAN6 (85 kW - 300 Nm při 1750 ot/min): 5,1l/100 km a 133 g CO2/km

EMISE

EMISE

- 1.6 BlueHDi 120 MAN6 (90 kW - 340 Nm při 2000 ot/min): 5,5l/100 km a 144 g CO2/km

- 1.6 BlueHDi 120 S&S MAN6 (90 kW - 340 Nm při 2000 ot/min): 5,3l/100 km a 139 g CO2/km

- 1.6 BlueHDi 150 S&S MAN6 (110 kW - 370 Nm při 2000 ot/min): 5,3l/100 km a 139 g CO2/km

- 1.6 BlueHDi 180 S&S EAT6 (130 kW - 400 Nm při 2000 ot/min): 5,8l/100 km a 151 g CO2/km