CITROËN SpaceTourer

CITROËN SpaceTourer

TECHNOLOGICKÁ INTELIGENCE

CITROËN SpaceTourer je vybaven užitečnými technologiemi, které vám zpříjemní každodenní používání vozu. Z pohledu řidiče i spolucestujícího jistě oceníte například hands-free přístup a nastartování motoru nebo bezdotykové otevírání bočních elektricky posuvných dveří.

SPACETOURER? STÁLE V KONTAKTU!

CONNECT NAV

CONNECT NAV

CITROËN Connect Nav je nový on-line navigační systém s 3D zobrazením na 7'' displeji a dotykovým nebo hlasovým ovládáním. Systém je propojený s on-line službou TomTom Traffic, která vám v reálném čase předává informace o dopravě, určí polohu vozu, ukáže vám ceny paliva na čerpacích stanicích a na parkovištích v okolí či vyhledá zajímavá místa. Jistě oceníte i doplňkovou službu hlášení nebezpečných úseků, která vás v průběhu cesty informuje o úsecích častých nehod nebo o rizikových místech.

MIRROR SCREEN

MIRROR SCREEN

Chcete poslouchat muziku ze svého chytrého telefonu nebo potřebujete najít cestu? S Mirror Screen je to hračka! Umožní vám totiž bezpečně obsluhovat aplikace vašeho chytrého telefonu přímo na dotykovém 7'' displeji. Mirror Screen funguje s technologiemi Apple CarPlayTM a MirrorLinkR. Praktické, že?

HEAD-UP DISPLEJ

HEAD-UP DISPLEJ

Citroën vyvinul Head-up displej, průhledný výsuvný panel umístěný v zorném poli řidiče, na který se promítají barevně rozlišené informace týkající jízdy a řízení vozu. Napříště se již můžete věnovat jen dění na vozovce před vámi - a výjimky se neudělují!

VŠE PRO VAŠI BEZPEČNOST

Adaptivní tempomatAdaptivní tempomat

S adaptivním tempomatem váš CITROËN SpaceTourer automaticky upraví rychlost jízdy podle vpředu jedoucího vozu. Působením na akcelerátor a s využitím brzdění motorem je systém schopen snížit rychlost až o 20 km/h.

 

Systém sledování mrtvého úhluSystém sledování mrtvého úhlu

Systém sledování mrtvého úhlu pomocí ultrazvukových snímačů monitoruje prostor v mrtvém úhlu výhledu a rozsvícením oranžové kontrolky ve vnějším zpětném zrcátku vás informuje o přítomnosti jiného vozidla v tomto prostoru. Funkce je aktivní při rychlosti v rozmezí 12 až 140 km/h.

 

Systém snímání značek s uvedením rychlostiSystém snímání značek s uvedením rychlosti

Systém rozpoznání dopravního značení při jízdě průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením. Zjistí-li kamera, že v daném úseku platí rychlostní omezení, předá vám informaci. Vy můžete rychlost doporučenou systémem přijmout a uložit ji stisknutím tlačítka jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti.

 

Active Safety BrakeActive Safety Brake

Systém je pomocí multifunkční kamery v horní části čelního skla schopen detekovat riziko srážky a začít brzdit namísto řidiče, aby srážce zabránil nebo alespoň omezil její následky. Při rychlosti: - do 30 km/h dokáže systém čelní srážce s pohybující se nebo pevnou překážkou zabránit, - nad 30 km/h sníží její následky.

 

Spotřeba

Ověřeno v praxi! Citroën SpaceTourer vykazuje nejlepší spotřebu ve své kategorii (Best in Class): na 100 km spotřebuje jen 5,1 l a emise se pohybují na úrovni 133 g/km CO2 (kombinovaná spotřeba motoru BlueHDi 115 S&S MAN6).

CO2

Dieselové motory BlueHDi, které jsou pro CITROËN SpaceTourer v nabídce, vykazují následující spotřebu paliva a emise CO2 (platí pro verzi XS):
- 1.6 BlueHDi 95 MAN: 5,5 l/100 km a 144 g/km de CO2
- 1.6 BlueHDi 95 S&S ETG6: 5,2 l/100 km a 135 g/km de CO2*
- 1.6 BlueHDi 115 S&S MAN6: 5,1 l/100 km a 133 g/km de CO2
- 1.6 BlueHDi 150 S&S MAN6: 5,3 l/100 km a 139 g/km de CO2
- 1.6 BlueHDi 180 S&S EAT6: 5,8 l/100 km a 151 g/km de CO2*