Plug-in hybrid nebo benzín

Nový CITROËN C5 X, který snoubí eleganci limuzíny, praktičnost kombi a vyšší pozici obvyklou u vozů SUV, je k dispozici s plug-in hybridním pohonem i v klasické benzinové verzi. Je pouze na vás, pro který se rozhodnete!

NÁPADITOST A TECHNOLOGIE PRO PŘÍJEMNĚJŠÍ CESTOVÁNÍ

Nový CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny, praktičnost kombi a zvýšenou pozici SUV. Nabízí nebývalé pohodlí věrné programu Citroën Advanced Comfort® s interiérem evokujícím luxusní salónek. Vůz je vybaven špičkovými technologiemi pro příjemnější cestování: poloautonomní řízení, rozšířený head-up displej, zcela nový infotainmentový systém a 12″ displej s hlasovým ovládáním. Nový CITROËN C5 X je k dispozici v plug-in hybridní a benzinové verzi. Je pouze na vás, pro který se rozhodnete!

PODÍVEJTE SE NA VIDEO A ZJISTĚTE VÍCE O NOVÉM VOZE CITROËN C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID

Objevte CITROËN C3 v šesti videích zaměřených na styl, možnosti přizpůsobení, Citroën Advanced Comfort®, nové technologie a kameru ConnectedCAM Citroën®.

 

STYL

AVANTGARDNÍ STYL

Unikátní CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny projevující se dlouhou kapotou, praktičnost kombi se svým prostorným zavazadelníkem a díky velkým 19″ kolům rovněž vyšší pozici při řízení, která je běžná vozů SUV.

c5 x style

PLYNULÉ AERODYNAMICKÉ LINIE

ELEGANCE A DYNAMIKA

Nový CITROËN C5 X vyniká v tradičním segmentu. Pod víkem zavazadelníku se nachází široký úložný prostor s nízkou nákladovou hranou.

Dlouhá kapota, aerodynamické linie, vysoká karoserie a delší zadní převis dodávají vozu jedinečný vzhled a zlepšují jeho aerodynamiku.

Dlouhá linie střechy je zakončena aerodynamickým horním spoilerem. Druhý lesklý černý spoiler zajišťuje přítlak a stabilitu při brzdění.

 Nový Citroën C5 X

VYVÝŠENÉ MÍSTO ŘIDIČE

LEPŠÍ VÝHLED

Vyšší pozice při řízení nového vozu CITROËN C5 X oproti klasickému hatchbacku bylo dosaženo díky vyšší světlé výšce a velkým 19″ kolům. Tato pozice poskytuje řidiči lepší výhled a umožňuje bezpečnější cestování.

C5 X

SVĚTELNÝ PODPIS

MODERNÍ A TECHNOLOGICKÝ

Nový CITROËN C5 X se pyšní typickým světelným podpisem ve tvaru písmene V. Tento jednoznačný identifikátor nových modelů značky byl poprvé představen u nové C4.

Je nepřehlédnutelný, okamžitě rozpoznatelný a dobře viditelný ve dne i v noci. Vhodně doplňuje výrazné linie nového vozu CITROËN C5 X.
Technologicky propracované osvětlení zahrnuje LED diody již od nejnižší verze výbavy.

C5 X

ŠEST BAREV KAROSERIE

5 DVOUBAREVNÝCH KOMBINACÍ

Nový CITROËN C5 X je v nabídce se šesti metalickými či perleťovými barvami karoserie:

 • Šedá Amazonite;
 • Bílá Pearl;
 • Šedá Magnetic;
 • Šedá Platinum;
 • Šedá Steel;
 • Černá Perla Nera.

Každou z těchto barev lze kombinovat s černou střechou Perla Nera, která umocní přirozenou eleganci vozu.

ŠEST BAREV KAROSERIE

INTERIÉR

PLNĚ PŘIZPŮSOBITELNÁ KABINA

Nový CITROËN C5 X má originální a dokonale propracovaný interiér. Ve jménu filozofie značky spočívající v maximální personifikaci, nabízí kabina vozu možnost přizpůsobení na míru představám svého majitele.
Kromě decentního textilního provedení interiéru s šedou látkou zdobenou vzorem evokujícím logo Citroën, který je dodáván v základní výbavě, je k dispozici pět dalších provedení interiéru:

 • Šedý interiér Urban;
 • Šedý interiér Metropolitan;
 • Modrý interiér Metropolitan;
 • Černý interiér Hype;
 • Hype Adamantium.

Interiér C5 X

JEMNÉ A PŘÍJEMNÉ MATERIÁLY

JEMNÉ A PŘÍJEMNÉ MATERIÁLY

Kabina působí klidným a prostorným dojmem díky důrazu, který byl kladen nejen na barvy a materiál, ale i na ty nejmenší detaily:

 • Velmi kvalitní textilní a kožené čalounění inspirované cestováním a zavazadly.
 • Tři dostupné interiérové dekory, včetně dekoru dřeva a prvků evokujících logo značky.
 • Příjemné čalounění ploch, kterých se řidič a spolujezdec dotýkají: loketní opěrky, středová konzola, čalounění palubní desky atd.

KOMFORT

POZVÁNKA NA CESTY V ABSOLUTNÍM POHODLÍ

Interiér nového vozu CITROËN C5 X je velmi příjemný, prostorný a zároveň praktický. Dokonalá ergonomie, četné úložné plochy, pocit pohodlí i nebývalá pozornost věnovaná detailům doslova vybízejí k cestování.

AKTIVNÍ PODVOZEK CITROËN ADVANCED COMFORT®

SVĚTOVÁ PREMIÉRA

Exkluzivní podvozek Citroën Advanced Comfort®, se kterým je CITROËN C5 X standardně dodáván, byl navržen tak, aby stejně jako historické ikonické modely značky navozoval dojem z jízdy na létajícím koberci. Proto pro něj nejsou problémem nejrůznější výmoly, retardéry ani další nerovnosti na vozovce.

Plug-in hybridní verze vozu C5 X navíc zvyšuje komfort tím, že jako první z modelů značky nabízí exkluzivní aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort®. To kombinuje v minulosti používané progresivní hydraulické dorazy s aktivně řízeným odpružením, které přizpůsobuje tuhost tlumení jednotlivých kol reálným podmínkám na vozovce.
Senzory analyzující nerovnosti vozovky přenášejí informace do systému, který průběžně přizpůsobuje nastavení pro maximální komfort jízdy.
Kromě čidel ESP je aktivní odpružení vybaveno čidly ABS a světlé výšky, které vyhodnocují pohyby karoserie a dynamiku jízdy. Řízené odpružení zajišťuje jak maximální komfort při jízdě na rovných úsecích, tak přesné ovládání v zatáčkách.

AKTIVNÍ PODVOZEK CITROËN ADVANCED COMFORT®

ABSOLUTNÍ POHODLÍ

POZVÁNKA DO LUXUSU

Interiér nového vozu CITROËN C5 X, který byl navržen jako luxusní salonek, je vybaven nejmodernějšími technologiemi a působí velmi prostorně díky velkým proskleným plochám a nápaditým kontrastům.

Dokonalé zpracování a pozornost věnovaná i těm nejmenším detailům navozují pocit nebývalého komfortu. Tlumené podsvícení dodává interiérovým prvkům na eleganci.

C5 X

SEDADLA ADVANCED COMFORT®

POZVÁNKA K POSEZENÍ

Sedadla Advanced Comfort v novém voze CITROËN C5 X představují to nejlepší ve své třídě a vy se v nich budete cítit jako ve své oblíbené pohovce. Nabízejí jedinečné pohodlí a působí velmi esteticky díky specifickému zpracování, které připomíná klasické křeslo.
Dynamiku a komfort posezu zajišťuje speciální čalounění a výplně ze strukturované pěny s vysokou hustotou, díky nimž se budete cítit uvolněně i po dlouhých hodinách strávených za volantem.

SEDADLA ADVANCED COMFORT®

PROSTORNÝ INTERIÉR

POZVÁNKA NA CESTY

Prostornost byla jedním z hlavních zadávacích požadavků společnosti CITROËN při návrzích vozu C5 X.
Pohodlná přední sedadla a ergonomicky navržená palubní deska poskytují velký a otevřený prostor. Velké místo pro nohy, dostatečná šířka v oblasti ramen a velkorysý prostor nad hlavou umožní i pasažérům na zadních sedadlech cestovat v absolutním komfortu a užívat si chvíle oddechu. Kdo by mohl odolat!

PROSKLENÁ STŘECHA

PROSKLENÁ STŘECHA

Příjemnou světelnou atmosféru v interiéru zajišťují velké prosklené plochy včetně okének nad zadními koly a velkého otevíratelného střešního okna, které vpustí do kabiny ještě více světla.

AKUSTICKÁ VRSTVENÁ SKLA

VÝJIMEČNÝ KOMFORT

Akustika nového vozu CITROËN C5 X byla navržena s velkou pečlivostí. Dokonalé odhlučnění kabiny promění cestování ve chvíle relaxace.
Akustická vrstvená přední a zadní okna zajišťují dokonalou izolaci od vnějšího hluku.

C5 X

VELKÝ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

C5 X 

VEŠKERÉ PŘEDNOSTI KOMBI

Nový CITROËN C5 X má prostorný zavazadelník navržený stejně jako u vozů kombi, s širokým hranatým otvorem, nízkou nákladovou hranou a rovnými boky. Po sklopení zadních sedadel vznikne dokonale rovná plocha.

C5 X

PRAKTICKÝ V KAŽDODENNÍM PROVOZU

Snadnější nakládání zajistí praktický kryt zavazadelníku integrovaný do elektricky ovládaného víka pátých dveří. To je opatřeno hands-free ovládáním, díky kterému ho můžete pohodlně otevřít a zavřít i s plnýma rukama.

TECHNOLOGIE

SLUŽBY VE JMÉNU BEZPEČNOSTI A KOMFORTU

Nový CITROËN C5 X je vybaven technologiemi nejnovější generace, díky nimž bude každá cesta pohodlná, bezpečná a velmi příjemná.

C5 X

ROZŠÍŘENÝ HEAD-UP DISPLEJ

HEAD-UP DISPLEJ NOVÉ GENERACE

Rozšířený head-up displej promítá informace důležité pro jízdu na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. Nastavení se provádí pomocí ovladačů na volantu, zobrazení je v barvě a podstatně větší než u klasického head-up displeje.

Nyní již není třeba odvracet pozornost od vozovky, například kvůli sledování rychlosti či on-line navigace, fungování asistenčních systémů nebo ovládání médií a telefonu. Tato inovativní technologie zvyšuje komfort a bezpečnost jízdy.

C5 X

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

HIGHWAY DRIVER ASSIST

Tato funkce, která umožňuje řidiči částečně předat řízení samotnému vozu, je vhodná zejména na dvouproudých silnicích či dálnicích.

Stačí navolit požadovanou rychlost vyšší než 30 km/h a systém automaticky detekuje polohu C5 X v daném jízdním pruhu, ve kterém bude vůz udržovat.

Řidič již nemusí ovládat pedál akcelerátoru ani točit volantem, ale aby funkce Highway Driver Assist zůstala aktivní, musí mít ruce stále na volantu. Řidič může samozřejmě kdykoli převzít řízení zpět.

C5 X

DETEKCE POHYBU ZA VOZEM

Tento systém detekuje veškerý pohyb v blízkosti za vozem, ať už se jedná o chodce, motocykl, jízdní kolo nebo jiný vůz. Jde o velmi praktickou funkci, která se aktivuje při zařazení zpětného chodu. Oceníte ji zejména ve městě, kde významně přispívá ke zvýšení bezpečnosti.

C5 X
SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU NA DELŠÍ VZDÁLENOST

Funkce sledování mrtvého úhlu je užitečná zejména na rychlostních komunikacích s více pruhy a na dálnicích. Oranžová dioda v rohu vnějších zpětných zrcátek upozorní řidiče na vůz v mrtvém úhlu výhledu až do vzdálenosti 70 m za vozem CITROËN C5 X.

C5 X

BEZKLÍČOVÝ PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍ

BEZKLÍČOVÝ PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍ

Tato funkce automaticky zamyká CITROËN C5 X při vzdálení se od vozu a odemyká ho, když se k němu přiblížíte. Stačí mít při sobě klíč.

 

ROZŠÍŘENÉ ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTI
 

ROZŠÍŘENÉ ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTI

 

Tento systém informuje řidiče o rychlostních limitech. Když zaznamená dopravní značení omezující rychlost, doporučí danou hodnotu a řidič může změnu rychlosti potvrdit a použít ji jako referenční hodnotu pro regulátor a omezovač rychlosti. Systém rovněž informuje o značkách Stop, Jednosměrná ulice a Zákaz předjíždění.

TOP 360 VISION

TOP 360 VISION

Tato praktická funkce je velmi užitečná při manévrování s vozem v nízkých rychlostech. Aktivuje se automaticky při zařazení zpětného chodu nebo manuálně. Čtyři HD kamery snímají okolí vozu a umožní zobrazit na centrálním dotykovém displeji 360° pohled na CITROËN C5 X shora.

SYSTÉM UDRŽOVÁNÍ VOZU VE ZVOLENÉM JÍZDNÍM PRUHU

SYSTÉM UDRŽOVÁNÍ VOZU VE ZVOLENÉM JÍZDNÍM PRUHU

Tento systém využívá kameru, která rozpoznává přerušované a plné vodorovné dopravní značení. Pokud se vůz přiblíží k čáře, aniž by se aktivovaly směrové ukazatele, řízení se postupně stáčí tak, aby vůz zůstal v původním jízdním pruhu.

AUTOMATICKÉ SVĚTLOMETY

AUTOMATICKÉ SVĚTLOMETY

Systém přepíná dálková a potkávací světla v závislosti na okolním provozu. Pokud je detekováno vozidlo přijíždějící v protisměru, pokud dojíždíte vůz nebo vás nějaký vůz předjede, systém světlomety ztlumí. Automatické přepínání světlometů zajišťuje optimální osvětlení zejména v noci.

SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

Systém vyhodnocuje úroveň pozornosti řidiče tak, že analyzuje změny vzdálenosti vozu od vodorovného dopravního značení. Je vhodná zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích, kde rychlost přesahuje 65 km/h.

Kromě výše popsaných asistenčních systémů řízení je nový CITROËN C5 X rovněž vybaven automatickým nouzovým brzděním Active Safety Brake, systémem upozornění na riziko kolize, adaptivním tempomatem s funkcí Stop & Go a funkcí kontroly stability přívěsu.

MY CITROËN DRIVE PLUS

MAXIMÁLNÍ KONEKTIVITA

Nový CITROËN C5 X přichází se zcela novým systémem konektivity, který je plně přizpůsobitelný díky widgetům. Umožňuje zobrazení oblíbených aplikací a důležitých informací z chytrého telefonu přímo na 12″ dotykovém displeji a přístrojovém panelu.

Inovované rozhraní je vybaveno přirozeným rozpoznáváním řeči. Jedná se o skutečného osobního asistenta, který rozumí tomu, co říkáte, odpovídá na vaše otázky a plní vaše příkazy. Chcete-li komunikovat se svým vozem prostřednictvím MyCitroën Drive Plus, stačí říct „Hello Citroën“.

Kromě centrálního 12″ HD dotykového displeje je nový CITROËN C5 X vybaven čtyřmi zásuvkami USB typu C a bezdrátovým nabíjením chytrých telefonů.

MY CITROËN DRIVE PLUS

NABÍDKA KONEKTIVNÍCH SLUŽEB

Pro ještě vyšší bezpečnost a maximální pohodlí je nový CITROËN C5 X vybaven konektivními službami, které zahrnují:

 • MY CITROËN ASSIST: Bezplatné tísňové volání a asistenční služba s geolokací, která je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zajišťuje vyslání vhodné pomoci, a to buď automaticky, nebo po stisknutí tísňového či asistenčního tlačítka.
 • MY CITROËN DRIVE PLUS: Služby TomTom Traffic včetně služby Nebezpečné zóny jsou k dispozici zdarma po dobu tří let. Poskytují v reálném čase informace o dopravě, poloze čerpacích stanic, dostupnosti parkovacích míst atd. a rovněž vizuální a zvukové upozornění na eventuální nebezpečné zóny (řídí se platnými právními předpisy dané země).
 • MY CITROËN PLAY PLUS: Služba je kompatibilní s Apple CarPlay™ a Android Auto a nabízí bezdrátové připojení ve voze. Stačí připojit chytrý telefon a můžete přijímat pokyny, volat, posílat zprávy a poslouchat hudbu, a to vše naprosto bezpečně, aniž by bylo nutné odvracet zrak od dění před vozem. Všechny kompatibilní aplikace se zobrazují přímo na centrálním dotykovém displeji vozu.

C5 X

APLIKACE MY CITROËN

Aplikace MyCitroën zajistí trvalé propojení s vaším novým vozem CITROËN C5 X a umožní:

 • Lokalizovat váš vůz.
 • Rezervovat termín schůzky u autorizovaného opravce.
 • Nahlížet do palubní dokumentace.
 • Nahlížet do servisní dokumentace.
 • Kontaktovat asistenční službu Citroën.

Plug-in hybridní verze C5 X navíc nabízí:

 • Přístup k základním informacím o stavu nabití baterie, době nabíjení a zbývajícím dojezdu vozu.
 • Užitečné rady ohledně nabíjení.
 • Naprogramování odloženého nabíjení.
 • Nastavení předehřevu/klimatizace kabiny.

APLIKACE MY CITROËN

MOTORY

PLUG-IN HYBRID NEBO BENZIN

Nový CITROËN C5 X je vybaven výkonnými a efektivními benzinovými motory homologovanými podle normy Euro 6.3. Volit je možné mezi motorem PureTech 130 Stop & Start a PureTech 180 Stop & Start.
Pro ještě příjemnější ovládání a maximálně pohodlné cestování je CITROËN C5 X vybaven automatickou převodovkou EAT8.

C5 X Hybrid je všestranný vůz vhodný pro jakékoli využití. Kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu pro každodenní popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3. Výsledkem jsou emise CO2 již od 29 g/km (v cyklu WLTP).
Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje pozoruhodně plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.

C5 X

Charakteristiky plug-in hybridního vozu

ELEKTŘINA KAŽDÝ DEN, BENZIN V PŘÍPADĚ NUTNOSTI

Kromě benzinové verze je CITROËN C5 X k dispozici rovněž s plug-in hybridním pohonem, který je vhodný pro veškeré způsoby využití, pro každodenní i nahodilé cesty, bez omezení s ohledem na emise a s jistotou dostatečně dlouhého dojezdu. Nový CITROËN C5 X Plug-in Hybrid je představitelem technologické a moderní elektromobility ve službách komfortu a všestranného využití, což příznačně nazýváme mobilitou ve třídě e-Comfort.

DOJEZD V PLNĚ ELEKTRICKÉM REŽIMU AŽ 55 KM

DOJEZD V PLNĚ ELEKTRICKÉM REŽIMU AŽ 55 KM

Nový CITROËN C5 X Hybrid je vhodný pro většinu každodenních cest. V plně elektrickém režimu nabízí:

 • Dojezd 54 až 55 km (v závislosti na volitelné výbavě vozu a aktuálních podmínkách používání);
 • Nebývale tichou jízdu až do rychlosti 135 km/h;
 • Šetrnější přístup k životnímu prostředí s emisemi CO2 0 g/km;

Záruka na baterii nového vozu CITROËN C5 X Hybrid je 8 let nebo do najetí 160 000 km při garanci 70 % původní kapacity baterie.

100% EFEKTIVNÍ

100% EFEKTIVNÍ

Hybridní jízda je velmi příjemná, dynamická, plynulá a bezproblémová:

 • Kumulovaný výkon 225 k (spalovací motor 180 k a elektromotor 81,2 kW (110 k)) a okamžitě dostupný točivý moment 360 Nm;
 • Čtyři jízdní režimy: elektrický, hybridní, komfortní a sportovní;
 • Spotřeba od 1,3 l/100 km při emisích CO2 od 29 g/km (v cyklu WLTP);
 • Optimalizace spotřeby díky každodennímu dobíjení;
 • Funkce Brake při brzdění a zpomalování rekuperuje energii.
RYCHLÉ A PRAKTICKÉ KAŽDODENNÍ DOBÍJENÍ

RYCHLÉ A PRAKTICKÉ KAŽDODENNÍ DOBÍJENÍ

Existují různá řešení dobíjení vašeho nového vozu CITROËN C5 X Hybrid:

 • Wallbox: s příplatkovým kabelem typu 3 se baterie dobije do plné kapacity za 3 hodiny 25 minut nebo za 1 hodinu 40 minut s příplatkovou palubní nabíječkou o výkonu 7,4 kW.
 • Zesílená zásuvka 14 A: s příplatkovým kabelem typu 2 lze baterii dobít za 3 hodiny 55 minut.
 • Standardní zásuvka 8 A: baterie se nabije do plné kapacity za 7 hodin a 5 minut nebo přes noc pomocí standardního kabelu typu 2.
 • Dobíjecí stanice 100 kW nejsou kompatibilní s vozem CITROËN C5 X Hybrid
 

E-KOMFORT V PLUG-IN HYBRIDU

POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Žádný hluk a žádné vibrace! Důmyslné odhlučnění kabiny dokonale chrání před ruchem zvenčí, zejména díky vrstveným sklům předních i zadních oken. Za volantem nového vozu CITROËN C5 X Hybrid je jízda nebývale tichá a komfortní.

Oba motory fungují společně a zajišťují plynulý rozjezd vozu. Rychlá a účinná elektrifikovaná automatická převodovka ë-EAT8 umocňuje potěšení z jízdy díky okamžitě dostupnému točivému momentu.

C5 X

DOJEZD

HLAVNÍ FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ DOJEZD VAŠEHO VOZU

RYCHLOST

RYCHLOST

Při konstantní rychlosti 130 km/h se dojezd vozu CITROËN C5 X Hybrid sníží na polovinu oproti údajům dle WLTP.

 

TEPLOTA

TEPLOTA

Klimatické podmínky a jejich vliv (vytápění nebo chlazení prostoru pro cestující) snižují dojezd vozu.

 

STYL JÍZDY

STYL JÍZDY

Plynulá jízda bez prudkého zrychlování či brzdění optimalizuje dojezd vozu CITROËN C5 X Hybrid.

 

ZATÍŽENÍ

ZATÍŽENÍ

Střešní nosiče (s nákladem i bez něj) nebo velké zatížení vozu obecně zvyšují spotřebu.

 

JEDNODUCHÉ DOBÍJENÍ

Nový CITROËN C5 X Hybrid se velmi snadno dobíjí:

 • Nabíjecí kabely jsou uloženy ve vyhrazeném prostoru pod podlahou zavazadelníku.
 • Nabíjecí zásuvka je umístěna v levém zadním blatníku a obsahuje LED indikátor pro vizuální kontrolu procesu nabíjení. To lze sledovat rovněž přímo v chytrém telefonu prostřednictvím aplikace MyCitroën.
 • Při jízdě v plně elektrickém režimu se z vnější strany vnitřního zpětného zrcátka rozsvítí modrá dioda, která je dobře viditelná zvenčí. Vůz je díky tomu jasně identifikovatelný, což oceníte zejména v centrech měst s omezením vjezdu pro vozy se spalovacími motory.
 • Odložené nabíjení lze naprogramovat na dotykovém displeji nebo v aplikaci MyCitroën. Díky tomu je možné využívat například příznivějších cenu mimo energetickou špičku.

C5 X

MOŽNOSTI DOBÍJENÍ

Svůj nový CITROËN C5 X Hybrid můžete dobíjet různými způsoby, ať už doma či na cestách:

 • Wallbox: s příplatkovým kabelem typu 3 se baterie dobije do plné kapacity za 3 hodiny 25 minut nebo za 1 hodinu 40 minut s příplatkovou palubní nabíječkou o výkonu 7,4 kW. Wallboxy jsou k dispozici na veřejných komunikacích a některých parkovištích, ale lze je nainstalovat i u vás doma.
 • Zesílená zásuvka 14 A: s příplatkovým kabelem typu 2 lze baterii dobít za 3 hodiny 55 minut.
 • Standardní zásuvka 8 A: se standardním kabelem typu 2 se baterie dobije do plné kapacity za 7 hodin a 5 minut.

Více informací o instalaci dobíjeních zařízení získáte u svého koncesionáře CITROËN.

C5 X

PLUG-IN HYBRID

AUTOMATICKÁ OSMISTUPŇOVÁ PŘEVODOVKA

C5 X

C5 X Hybrid je všestranný vůz vhodný pro jakékoli využití. Kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu pro každodenní popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3.

Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje pozoruhodně plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.

4 REŽIMY JÍZDY

Volič na středové konzole umožňuje přepínání mezi režimy jízdy: elektrický, hybridní, komfortní nebo sportovní. Ovládání aktivního podvozku Citroën Advanced Comfort®se průběžně přizpůsobuje zvolenému režimu.

 • Elektrický: dojezd v plně elektrickém režimu s nulovými emisemi je až 55 km, což je plně dostačující pro každodenní cesty většiny z nás.
 • Hybrid: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro efektivnější využití obou pohonných jednotek.
 • Komfort: vychází z režimu Hybrid a nabízí pohodlnější jízdní projev díky aktivnímu podvozku Citroën Advanced Comfort®.
 • Sport: C5 X Hybrid nabízí dynamický výkon díky elektromotoru, který v kombinaci s benzinovým motorem dosahuje kumulovaného výkonu 225 k. Aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort® Active Suspension je tužší, což zajistí lepší kontakt s vozovkou.

C5 X

INTUITIVNÍ ROZHRANÍ

CITROËN C5 X ve verzi plug-in hybrid má speciální rozhraní určené pro jízdu v plně elektrickém režimu:

 • Přístrojový panel zobrazuje stav nabití i dojezd a umožňuje přístup k ukazateli výkonu a toků energie.
 • Na centrálním dotykovém displeji se zobrazuje technologická animace toků energie, nastavuje se zde odložené nabíjení baterie, předehřev/klimatizace kabiny a aktivuje se funkce e-SAVE, která umožňuje uchování dostatečné rezervy elektrické energie na pozdější použití. Během dobíjení vozu C5 X Hybrid se na displeji vozu zobrazuje mimo jiné čas zbývající do plného dobití.

C5 X
C5 X

KONEKTIVNÍ SLUŽBY

Tři lidé na ulici se dívají na telefon

APPLICATION MY CITROËN

Pomocí aplikace MyCitroën můžete přímo ze svého chytrého telefonu zjistit stav nabití a zbývající dojezd svého nového vozu CITROËN C5 X Hybrid a nastavit každodenní nabíjení a předehřev/klimatizaci kabiny.

Nabíjecí stanice od Free2Move v telefonu

APPLICATION FREE2MOVE

Aplikace Free2Move nabízí službu ChargeMyCar s přístupem k více než 260 000 nabíjecích stanic v Evropě a polohou těch, které jsou dostupné a kompatibilní s vaším novým vozem CITROËN C5 X Hybrid.

 

Zaujal Vás CITROËN C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID? Požádejte o obchodní nabídku.

Rádi pro Vás najdeme ideální vůz za nejlepší možnou cenu!