KLUB KAKTUSÁŘŮ OLOMOUC
HOME PAGE EMAIL

Fotoseriál

Fotoseriál - 2. díl

Přátelé kaktusáři,
navázal bych na svůj první příspěvek, ve kterém jsem se moc k fotkám kvetoucích kaktousků nedostal. A tak abych to napravil, vybírám z jarního kvetení fotku rozkvetlého trsu Mediolobivia violascens, čímž bych chtěl dát za pravdu a poděkovat příteli Urbánkovi (viz. jeho příspěvek v kakt. novinách č. 65), díky němuž si tuto kytku přejmenuji na Mediolobivia (rebutia) pauciareolata.

Mediolobivia violascens
Mediolobivia violascens

Když už Mediolobivie, tak jeden obrázek blíže neurčené, ale o to hezčí Mediolobivia pygmea, kterou jsem získal darem od jednoho olomouckého kolegy spolu se třemi starými a nádhernými rostlinami Rebutia krainziana a Rebutia marsoneri, apoň patnáct let starými, které kvetou každé jaro jako o závod krásnými velkými květy.

Mediolobivia hagei
Mediolobivia hagei

Rebutia krainziana
Rebutia krainziana

Rebutia marsoneri
Rebutia marsoneri

Je jen škoda, že tyto kytky je v našich sbírkách stále méně vidět, podobně jako rostliny druhu Chamacereus, jehož obrázek dnes rovněž přikládám. V závěsném květináči měl letos více jak 100 květů. I obyčejná kytka dovede udělat spoustu radosti.

Chamacereus silvestrii
Chamacereus silvestrii

A závěrem jeden obrázek kytičky, kterou jsem koupil v loni v Chrudimi na zavírání sezony, kde nějaký potomek zřejmně zesnulého kaktusáře rozprodával jeho kaktusy. O co byl tento kaktousek zuboženěnjší a na pokraji smrti, o to mi udělal letos na jaře radost, když rozkvetl několika superoranžovými květy. Bude to asi nějaká mediolobivie nebo rebutie a tak bych moc prosil toho, kdo si ji troufá určit, ať mi dá vědět. Budu moc rád a ta kytka si to určitě zaslouží, je nádherná.

Mediolobivie neznámá kráska
Mediolobivie neznámá kráska

Zdraví Pepa Tichý z Olomouce