KLUB KAKTUSÁŘŮ OLOMOUC
HOME PAGE EMAIL

Fotoseriál

Fotoseriál - 8. díl

Drazí kolegové kaktusáři,
Jaro máme tady a myslím, že většina lobiviofilů má už své miláčky někde venku pod přístřeškem, aby nachytaly co nejvíc sluníčka a nasadily maximum poupat. Já svůj skleník i přístřešek koncem února zboural a zítra (12.3.) se chystám kopat základy na skleník nový, takže zatím žádné stěhování nehrozí, všechny kaktousky budou čekat až do konce března na svoje nové místo.

Ale Lobivie by to už potřebovaly. Tak se aspoň zatím podívejte, jak mi vloni kvetly. Mám většinu mladých semenáčů a z nich každým rokem přibývá těch, co rozkvetou a tak je pořád na co se těšit a nechat se příjemně překvapit. To dokazuje i obrázek Lobivia jajoiana, var. elegans s temným jícnem.Zatím je to prcek, ale až udělá třeba pět květů najednou, to bude paráda.

Lobivia jajoiana, var.elegans
Lobivia jajoiana, var. elegans

Lobivie z okruhu aurea se jen na první pohled zdají být trochu jednotvárné svými skoro vždy žlutými květy, ale posuďte sami na obrázcích Lob. aurea var. leucomala a var. sieragrandensis, jaká krása se v nich skrývá. A navíc jsou to kytky, které snad snesou úplně všechno.

Lob. aurea var. leucomala
Lob. aurea var. leucomala

 

Lob. aurea var. sieragrandensis
Lob. aurea var. sieragrandensis

Nádherné a parádní květy dokážou při troše péče už tradičně vytvořit Lobivie u okruhu fanatimensis. Má je snad každý kaktusář nespecialista, protože jen málo lobivií kvetě tak velkými a pěknými květy

Lobivia fanatimensis
Lobivia fanatimensis

Barevným kontrastem květů Lobivia wrightiana, var.winteriana a Pseudolobivia (echinopsis) kermesina se s Vámi pro tentokrát rozloučím.

Lobivia wrightiana, var. winteriana
Lobivia wrightiana, var. winteriana

 

Pseudolobivia (echinopsis) kermesina
Pseudolobivia (echinopsis) kermesina

S pozdravem Pepa Tichý z Olomouce

» Fotoseriál 1. díl - začátek fotoseriálu

» Fotoseriál 2. díl - pokračování fotoseriálu

» Fotoseriál 3. díl - pokračování fotoseriálu

» Fotoseriál 4. díl - pokračování fotoseriálu

» Fotoseriál 5. díl - pokračování fotoseriálu

» Fotoseriál 6. díl - pokračování fotoseriálu

» Fotoseriál 7. díl - pokračování fotoseriálu