KLUB KAKTUSÁŘŮ OLOMOUC
HOME PAGE EMAIL

Fotoseriál

Fotoseriál - 3. díl

Drazí přátelé kaktusáři,
protože to podle mého minulého příspěvku mohlo vypadat, že pěstuju jen ty "obyčejný kytky" což dnes není zrovna "in", musím si v mezi Vámi trochu napravit reputaci a posílám nějaký ten "špek" - aspoň dle mých měřítek. Přesto pro začátek dám místo kytičce, která začala, apoň u mě, kvést spoustou drobných něžně růžových kvítků ještě za mrazů, a to Mammillaria gisellae.

Mammillaria gisellae
Mammillaria gisellae

Pozadu za ní nezůstala ani Mammilaria Theresae, která mě letos fakt potěšila a vykvetla postupně sedmi nádhernými květy. Mám tři pravokořenné rostlinky a tato rozkvetla poprvé.

Mammilaria Theresae
Mammilaria Theresae

A aby ty dnešní obrázky byly trochu do barvy, připojuji rovněž poprvé kvetoucí Coraphanta vivipara, v.arizonica - no není to nádhera? Koupil jsem ji v loni na výletě u pana Dostála tuším v Pardubicích a dodnes mu blahořečím.

Coraphanta vivipara, v.arizonica
Coraphanta vivipara, v.arizonica

Myslím, že nespornou výhodou všech kaktusářů, kteří pěstují své miláčky ze semen nebo z malých koupených semenáčků, je nesmírná radost z toho, když po letech trpělivého opečovávání kaktousek vykvete a svého pěstitele odmění krásnými květy, což v mém případě bylo letos u Gymnocactus subteraneus v.zaragose, který jako jeden z mála pěstuji roubovaný a díky (spíš bohužel) tomu se začíná podobat trochu trnité okurce.

Gymnocactus subteraneus v.zaragose
Gymnocactus subteraneus v.zaragose

A na závěr dnešního povídání a taky abych dodržel barevný ton obrázků, připojuji jeden pěkně rozkvetlý Echinofosulocactus (samozřejmě spec.) a Pediocactus knowltonii. Oba kvetly ve dvou seriích.

Echinofosulocactus
Echinofosulocactus

Pediocactus knowltonii
Pediocactus knowltonii

Příště něco málo povídání a fotek k mým zamilovaným gymnům, které se mi letos jak naschvál tak nedařily fotit.

Zdraví Vás všechny Pepa Tichý z Olomouce